Jakie baterie łazienkowe wybrać?

Chromowana bateria łazienkowaBateria to element nieodłączny prawidłowego funkcjonowania każdej łazienki. Jej wybór przy obecnej ofercie nie jest łatwy. Jednak przy wyborze baterii należy zwrócić uwagę na to żeby była praktyczna i ładna, a także żeby pasowała do umywalki, wanny.

Jakie baterie łazienkowe wybrać? Przede wszystkim warto wybrać baterie, które mają ceramiczną głowicę. Jest to główny element baterii, dlatego taki wybór sprawi, że nie będzie kapać z kranu.

 

Kolejnym elementem jest wylewka. Ważne, aby była ona wyposażona w małe sitko, które pełni funkcję napowietrzania wody. Dzięki temu małemu elementowi oszczędzamy wodę. Warto także zwrócić uwagę na to, czy kurek porusza się z lekkością, bez żadnych oporów.

Jeśli tak to dobrze. Przy wyborze można także zwrócić uwagę, na to aby bateria miała przycisk ekonomiczny, dzięki czemu strumień wody będzie ekonomiczny. Jeśli zaś chodzi o kształt to najlepiej żeby był opływowy i nie posiadał szorstkiej powierzchni. Taki kształt umożliwi lepsze dbanie i czyszczenie baterii. Jeśli chce się mieć wygodę, to warto zainwestować w baterię z regulacją przepływu, która umożliwi wybór wielkości strumienia.

Jak wiadomo wybór baterii zależy również od gustu, ale także od wystroju łazienki. Dokonując zakupu warto wziąć pod uwagę powyższe kwestie.

POLECANE:

Ścienna bateria umywalkowa chromowanaBaterie umywalkowe ścienne

Właściwie każda umywalka wymaga wykorzystania baterii jeśli ma być w pełni funkcjonalna. Jednak nie każda daje możliwość montażu takich baterii w specjalnie przygotowanych otworach. Właśnie w takich sytuacjach można docenić jak przydatne są ścienne baterie umywalkowe, które pozwalają przy okazji zaoszczędzić trochę miejsca na samej umywalce.

 

Natynkowa bateria prysznicowa chromowanaBaterie prysznicowe ścienne

Prysznic to praktyczne rozwiązanie problemu zbyt małej ilości miejsca w łazience. Aby jednak móc w pełni wykorzystać jego zalety należy mieć odpowiednią baterię prysznicową.

 

Wolnostojąca bateria wannowaBaterie wannowe wolnostojące

Łazienki retro zdobywają coraz większą popularność. Jednym z ciekawych rozwiązań w nich stosowanych są baterie wannowe, które zazwyczaj występują w nich w wersji wolnostojącej. Taką baterię można jednak zamontować i w normalnej łazience o ile ją odpowiednio urządzimy.