Bateria wannowa – ścienna, podtynkowa lub montowana na wannie

Bateria wannowa stawiana na wannęDobór baterii do wanny często podyktowany jest przede wszystkim jej ceną, wielu klientów nie zastanawia się nawet jakie rozmaite typy baterii są dostępne na rynku i nie poświęca nawet chwili na zapoznanie się z panującymi trendami oraz ofertami producentów. Dobrze jest jednak, orientować się chociaż w typach dostępnych baterii, aby przy zakupach wiedzieć czego szukać i co najlepiej nada się do twojej łazienki i wanny.

Producenci oferują nam, klientom trzy podstawowe typy baterii wannowych: baterie umywalkowe ścienne, podtynkowe oraz montowane na wannie. Szczególnie modne są obecnie modele podtynkowe. Tego typu baterie są dość drogie, przez co wybierane są stosunkowo rzadko, w porównaniu do zwykłych, lecz prezentują się zazwyczaj interesująco. W baterii podtynkowej, wszystkie rury i zawory są ukryte w ścianie. Z niej wystają tylko kurki (lub jeden uchwyt, w modelach jednouchwytowych) oraz kran, który często przybiera ekstrawaganckie formy.

Do najciekawszych należą baterie podtynkowe z szerokim kranem-wodospadem, z którego woda wypływa bardzo szerokim strumieniem. Dla tradycjonalistów przeznaczone są baterie ścienne i montowane na wannie. Nie trzeba ich opisywać dokładnie, gdyż te typy goszczą w naszych domach niemalże od zawsze, jednak przy zakupach warto dobrze się zastanowić, jaką baterię wybrać. Bardziej popularne wydają się być baterie ścienne, jednak modele wbudowane w wannę oferują szereg ciekawych możliwości, jak na przykład bardzo przydatna funkcja automatycznego chowania węża prysznica w obudowie wanny, dzięki czemu nie wisi on, przeszkadzając podczas kąpieli i szpecąc w każdej innej chwili.

POLECANE:

Baterie wannowe ścienneBaterie wannowe ścienne

Jest to dość często stosowany typ baterii wannowej. W jego przypadku spore znaczenie odgrywa design, gdyż jest on wyraźnie eksponowany. Przy zakupie warto więc zwracać uwagę nie tylko na funkcjonalność ale też fakt czy jej wygląd będzie się dobrze komponował z wystrojem łazienki.

 

Baterie wannowe stojąceBaterie wannowe wolnostojące

Ten typ baterii wyjątkowo dobrze wygląda w przypadku wanien wolnostojących, z którymi zazwyczaj świetnie się komponuje. Jego wybór polecany jest szczególnie osobom ceniącym sobie nieszablonowe rozwiązania.

Zobacz również wanny wolnostojące.

 

 

Baterie wannowe podtynkoweBaterie wannowe podtynkowe

To najbardziej dyskretny typ baterii wannowych. Jeśli cenisz sobie przede wszystkim funkcjonalność a nie design, który musi zwracać uwagę to ten typ baterii jest idealny dla Ciebie.